HOLCAPFL - Konstrukční kancelář
Realizované projekty

Poklop výtahu projektoru v planetáriu


Poklop slouží k horizontálnímu zakrývání spodní (parkovací) polohy projektoru planetária v Německu. Projektor je možné při otevřeném poklopu polohovat mezi horní (provozní) a spodní (parkovací) polohou pomocí teleskopického výtahu.

Zákazník požadoval zpracovat projektovou dokumentaci k zařízení a navrhnout konstrukční řešení automatického poklopu pro parkovací pozici projektoru. Požadavkem bylo také přizpůsobit se s návrhem konstrukce malému montážnímu prostoru a již namontovanému teleskopickému výtahu. Dalším důležitým požadavkem byla také minimální hlučnost zařízení.

S jakým teleskopickým výtahem jsme současně zařízení konstruovali se můžete podívat ZDE.

Co se nám na tomto zařízení povedlo?

  • Navrhli jsme projektovou dokumentaci k zařízení, podle které jsme si se zákazníkem odsouhlasili technické řešení zařízení.
  • Zařízení jsme zkonstruovali z několika montážních celků. Díky tomuto řešení bylo možné jednoduše manipulovat s jednotlivými celky při montáži i v limitujícím montážním prostoru.
  • Společně se zákazníkem jsme vybrali vhodné nakupované díly, díky kterým je zaručena minimální hlučnost zařízení.

Pojďme společně zkonstruovat něco skvělého


Pracujeme vždy tak, aby zkonstruované stroje byly základem pro naši dlouhodobou spolupráci, na kterou se můžete vždy spolehnout.