HOLCAPFL - Konstrukční kancelář
Realizované projekty

Zvedaný stůl orchestřiště scény v planetáriu


Zařízení je součástí spodní mechanizace scény planetária v Německu a slouží k automatickému vertikálnímu polohování pódia pro orchestr.

Zákazník požadoval navrhnout konstrukční řešení mechaniky a nosnou ocelovou konstrukci zařízení podle zadané projektové dokumentace. Požadavek byl také navrhnout konstrukci pro dva boční schody, které jsou umístěny vedle sebe po obvodu celé kruhové části pódia a společně s pódiem jsou také automaticky polohovány.

Co se nám na tomto zařízení povedlo?

  • Podle zadané projektové dokumentace jsme navrhli konstrukční řešení celé mechaniky a ocelovou konstrukci zařízení s ohledem na jeho zástavbové rozměry a požadovanou nosnost.
  • Celá nosná konstrukce zvedaného pódia byla konstruována z několika montážních celků kvůli pohodlnější manipulaci při přepravě a pro snadnou finální montáž.
  • Konstrukční dokumentaci k zařízení jsme navrhli s ohledem na přesné umístění celkové výdřevy pódia i zvedaných schodů.

Pojďme společně zkonstruovat něco skvělého


Pracujeme vždy tak, aby zkonstruované stroje byly základem pro naši dlouhodobou spolupráci, na kterou se můžete vždy spolehnout.